Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Chrám a nádvoří

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 10. 01. 19

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyThu Jan 24, 2019 7:05 pm

Chrám a nádvoří 44F06o6

___________________________________________________________

Když Cate vylezla z portálu, octla se najednou v úplně jiném světě. Místo ghetta, ve kterém ještě před chvílí byla, stála uprostřed krásného nádvoří. Pokud jí podle asijské architektury ještě nedošlo, že je pravděpodobně někde úplně jinde, tak další indicií bylo vycházející slunce. V New Yorku bylo skoro deset večer a tady mohlo být tak osm ráno.
Vzduchem zavál chladný vítr a Cate si všimla toho, že nedaleko tohoto místa se tyčily vysoké bílé hory.
"Pojďte se mnou," ozval se hlas Stephena Strange. Stál nedaleko portálu a díval se přímo na Catherine. Když uviděl, že má její pozornost, otočil se a zamířil k velkým otevřeným dveřím, které vedly přímo dovnitř budovy, která vypadala jako nějaký chrám.
Kolem bylo několik lidí a Cate mezi nimi byla jako taková pěst na oko. Oni vypadali jako mniši, kdežto ona zase jako žena z města. Jejich oblečení bylo různě barevné a pěkné.
Strange s Cate prošli dlouhou chodbou, ze které bylo oknem vidět na jednu z hradeb, na které bylo několik desítek lidí a všichni synchronizovaně cvičili nebo co. Vypadalo to jako nějaké bojové umění.
Nakonec společně došli do potemnělé místnosti s několika knihovnami a stoly, u kterých sedělo pár lidí. Nikdo jim ale nevěnoval moc pozornosti. Na zdech visely barevné dekorace a různé obrazy. Strange Cate ukázal na jeden ze stolů v rohu místnosti a sám se k němu posadil.
"Řekněte mi něco o sobě," vyzval Cate.
Návrat nahoru Goto down
https://mcurpg.forumczech.com
Horox
Admin
Horox


Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 11. 01. 19
Age : 31

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyThu Jan 24, 2019 11:11 pm

Catherine

Tento prechod, ktorý Strange vytvoril nebol len nejaký lacný trik. To čo Catherine uvidela na druhej strane ju ohúrilo. Jediným krokom sa dostali na druhú stranu Zeme - ako usúdila podľa "zmeny" času. Zvedavo sa rozhliadala a pozorovala každý detail. Na chvíľu sa zastavila, možno zo šoku, možno zo zamyslenia. Kde to boli? Podľa polohy slnka... niekde v Ázii? Na čo by ju sem Strange ťahal? Bolo toto miesto jeho domovom? Napadlo ju milión otázok, ktoré jej nemal kto v tejto chvíli zodpovedať. Akonáhle v diaľave zahliadla vysoké pohorie, víťazoslávne sa pousmiala. Himaláje! Čína? Nepál? Vzdelanie mala výborné a ten chrám jej bol povedomý, ale miesto nevedela presne určiť. Himaláje videla len raz, a to z lietadla keď s rodičmi letela do Hong Kongu. Doktora nasledovala do priestorov chrámu. Prítomnosť iných ľudí ju prekvapila. Takže to nebolo jeho súkromné sídlo. Komunita mágov? Cate nikdy nenapadlo že by ich mohlo byť viac. Z ich tréningu usúdila, že naozaj ide o nejakú školu. To bolo presne to čo hľadala. Dnešný deň nemohol byť lepší. V knižnici si prisadla k doktorovi, a na jeho otázku reagovala až po chvíľke. Zaujali ju stovky kníh a ich obsah, ktorý si Cate len domýšľala.
"Videli ste čo dokážem. No neviem to ovládať. Ak mi môžete pomôcť, doktor, som pripravená učiť sa. A prezradím Vám o sebe čokoľvek." Odvetila Cate pričom si nebola istá kam Strange svojou výzvou smeroval. Ale vidina moci, ktorú tu mohla získať, ju priťahovala ako mravca na cukor. Nemohla myslieť na nič iné.
Návrat nahoru Goto down
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 10. 01. 19

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyFri Jan 25, 2019 12:01 am

Cate > Strange si promnul bradu a trochu se zamračil. "Viděl jsem to, ale zároveň ne, dovolte mi to vysvětlit. Řekla jste mi, že jste svoje schopnosti získala při útoku temných elfů na Zemi. Ten den drželi mocnou zbraň a já věřím tomu, že jste to, co jste, díky ní." Kámeny nekonečna přinesli nejen lidstvu nesmírné utrpení. A i po Thanosově porážce se pořád objevovaly nové případy, které s nimi nějakým způsobem souvisely.
"Nedokázal jsem vycítit vaše schopnosti. Vím o všech jedincích, kteří disponují velkou silou a můžou působit hrozbu pro lidstvo, jak fyzickou, tak mystickou. Ale z vás," zakroutil hlavou. "Nic necítím. Někdo jiný ale ano. Podařilo se mi dostat se k vám jako první, ale nebyl jsem tam ani z daleka sám."
Strange vypadal trochu ztrápeně. Už to byla nějaká doba, co před ním stál problém, ke kterému neznal řešení. Cate samotná pro něj byla jednou velkou hádankou, ale bylo za tím ještě něco jiného. Něco jí sledovalo a chtělo jí to jenom pro sebe. Parazitovat na její síle.
"Nevím, kdo to byl, ale byl mocný. Z místa, kde jsem vás našel, jsem cítil temnou sílu. Když jsem vás viděl, tak jsem si nejdřív myslel, že jste to právě vy, ale pak mi došlo, že to tak není. Myslím si, že vás to sledovalo a dělalo to všechno pro to, aby jste nedokázala kontrolovat svoje schopnosti. Ve skutečnosti jsem vám nedával na výběr, když jsem se ptal, jestli mě budete následovat, kdybyste se mnou nešla, musel bych zakročit. Takhle doufám, že věří, že o jeho existenci nevím a tím pádem budu mít víc času připravit se a zjistit, co vám chce ublížit. Ten čas využijeme k tomu, abych vám i sobě pomohl pochopit vaše schopnosti."
Návrat nahoru Goto down
https://mcurpg.forumczech.com
Horox
Admin
Horox


Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 11. 01. 19
Age : 31

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyFri Jan 25, 2019 3:43 pm

Catherine

Cate sa rozhodla doktora pozorne vypočuť. Nasávať každé jeho slovo, lebo tento muž očividne vedel o čom hovorí. Nebol plný sračiek ako väčšina tých samozvaných "mystikov." Začalo to dobre, všetko dávalo perfektný zmysel, no potom spomenul akúsi temnú silu, a Catherine sa v priebehu sekúnd celkom stratila. Niečo ju sledovalo? Chce jej to ublížiť? Čože? O čom to Strange točil? Cate mu iba súhlasne prikyvovala a tvárila sa akože chápe o čom je reč, no v skutočnosti bola zmätená ako nikdy predtým. Len pred chvíľou sedela v apartmáne, do ktorého prišla za účelom hľadania pomoci ohľadne jej schopnosti, potom sa jej podarilo ju vyvolať, Strange sa tam objavil ako kavaléria, vypočula si jeho vyhrážku (ktorá vlastne nebola vyhrážkou), teraz sedela kdesi v nejakom chráme, pomedzi mníchmi, pod Himalájami a zistila, že ju chce niečo zabiť. Alebo pohltiť. Hovoriť o absurdnej situácii bolo zľahčovanie. Ale musela aspoň uznať že Strange ide rovno k veci. To nič nemenilo na tom, že netušila o čom hovorí.
"Pozrite, posledných päť rokov sa mi nič nestalo. Ak by ma niekto alebo niečo chcelo zabiť, bola by som dávno mŕtva." Odvetila Catherine, zamyslená nad čímkoľvek, čo by potvrdilo doktorove domnienky. Tie vidiny a nočné mory pochádzali z tej temnoty, o tom to nemohlo byť. "Pravda, do New Yorku som sa presťahovala len pár mesiacov dozadu." A krátko po tom si kúpila svoje auto. "Ach, moja audina... kurva. Mám tam veci!" Prehodila Cate zvýšeným hlasom a náhle sa zdvihla zo stoličky. Kabelku si zobrala zo sebou, no v aute nechala dokumentáciu ohľadne svojich schopností - každé jedno použitie, opis každej vidiny, úplne všetko. Pracovala na nej odkedy o svojej moci vedela. Chcela ju vytiahnuť až sa Denvers ukázal ako dôveryhodná osoba. Samozrejme, na domácom PC mala zálohu, možno i niekde na USB... ale Strangeove reči o temnej bytosti, ktorá ju prenasledovala, ju vydesili. "Musíme sa vrátiť!" Strašila ju myšlienka že čokoľvek ju naháňalo sa dostane k jej obsiahlemu denníku.
Návrat nahoru Goto down
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 10. 01. 19

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyThu Jan 31, 2019 12:35 am

Cate > Se Strangem žádné slovo, které Catherine řekla, ani nehnulo. Nevím, jestli Cate čekala, že se zvedne, plácne se rukama po tvářích a zapiští, že se tam okamžitě musí vrátit pro kabelku, kterou si nechala v autě.
"Neřekl jsem, že vás to chce zabít," začal a položil si ruce na stůl. "Navíc je možné, že to o vás taky nevědělo." Všechno to byly jen spekulace, ale Strange samozřejmě napadlo i něco, co Cate říct nemohl. Možná to byl někdo, kdo byl stejně jako on, zkušený v oboru mystických umění. Někdo, kdo chtěl mít Cate na svojí straně.
Navenek působil velmi klidně, ale pravda byla taková, že Strange byl celkem nepříjemně překvapen, že existuje někdo, kdo disponuje takovou mocí a byl před jeho očima ukrytý. Naposledy to byl totiž Thanos a nikoho takového tady znovu nechtěl. Pokud by se Catherine dostala k té temnotě a ta jí poskytla mnohem větší moc, Strange by musel zasáhnout a v takovém případě by někdo mohl přijít o život.
"Pro vaše věci se vracet nebudeme. Tady jich nebude potřeba." Podíval se na Cate a přimhouřil trochu oči. Chvíli jí pozoroval, jako by se na ní snažil najít něco neobvyklého. "Řekněte mi, kde si myslíte, že jste?" zeptal se.
Návrat nahoru Goto down
https://mcurpg.forumczech.com
Horox
Admin
Horox


Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 11. 01. 19
Age : 31

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyThu Jan 31, 2019 10:26 am

Catherine

Po jeho vysvetlení si znova zdráhavo sadla a zhlboka sa nadýchla. Trochu prepadla panike, to áno - nestávalo sa to často. No pri jeho slovách o temnej veci ju napadli stovky hrôzostrašných monštier a temných oblúd, ktoré videla vo svojich snoch. Väčšinu ľudí by to dostalo na psychiatriu, ale Catherine sa s tým dokázala vysporiadať. Doteraz si nahovárala že sú to len výmysly jej bujnej fantázie, ale zdalo sa že Strange to myslí celkom vážne. Keď jej povedal, že ju tá vec či bytosť nechce zabiť, mohla si "vydýchnuť." Akoby ju nesral dosť fakt že ju čosi strašidelné prenasleduje. Alebo nie, ako Strange dodal. Teraz bola naozaj zmätená. Vedel vôbec aj doktor o čo tu išlo? Cate rozhodne nie. Dokonca sa odmietol vrátiť pre jej denník. Vraj nebudú potrebné. On bol predsa odborník a jeho znalosť siahala až za hranice vesmíru. Cate sa zamračila a chcela mu odseknúť niečo veľmi drzé, no zdržala sa. Namiesto toho Strange zmenil tému.
"V nejakom chráme. Alebo v dokumente National Geographic, téma: Tibet. Možno čosi o ázijských mníchoch? Všetci sú tu veľmi duchovní, zbavení materiálnych potešení, a žijete v absolútnej harmónii. Na zbytok moderného sveta pozeráte zhora, a hovoríte len vo formulkách, ktoré celkom nedávajú zmysel. Nikomu, pravdepodobne ani vám. Bla, bla, bla..." Odvetila sarkastickým tónom a na perách jej pohrával uštipačný úsmev. Chcel odpoveď, a dostal ju. Teraz čakala až jej niekto povie že má vymeniť svoje auto za prechádzku na čerstvom vzduchu a zbaviť sa všetkého svojho majetku, len aby mohla meditovať po zbytok života.
Návrat nahoru Goto down
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 10. 01. 19

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyTue Feb 05, 2019 10:08 pm

Cate > Strange celou dobu přikyvoval, asi na souhlas nebo co. Sotva Catherine domluvila o tom, že jsou tam všichni duchovní a zbavení materiálních potěšení, ozvalo se vyzvánění a Strange z kapsy vytáhl smartphone. "Ah, omluvte mě na vteřinku." Ukázal Cate zdvižený ukazováček, a pak hovor přijal. "Doktor Strange," představil se. "Aha, aha. Vy už jste tam? Nikdo vám neotevírá?" Strange se chytil za čelo. "Omlouvám se, ano, hned tam budu." Postavil se, vypnul hovor, rukou několikrát zatočil ve vzduchu a znovu se před ním otevřel portál, kterým předtím přišli.
Prošel ním dovnitř a asi po dvaceti vteřinách se vrátil a měl na sobě naskládané dvě pizzy. Krabice na sobě měly napsáno Sottocasa podle pizzerie, která se nacházela v New Yorku. Portál se uzavřel a Strange se znovu posadil na židli a na stůl položil obě krabice s jídlem.
"Wong šel na záchod a zapomněl, že má přijít pizza," řekl Strange stoicky, otevřel krabici a vzal si kousek sýrové pizzy.
Návrat nahoru Goto down
https://mcurpg.forumczech.com
Horox
Admin
Horox


Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 11. 01. 19
Age : 31

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptyThu Feb 07, 2019 7:24 pm

Catherine

Cate zamračene pozorovala čo sa pred ňou deje a otrávene si povzdychla. No dobre, možno to s tým sarkazmom trocha prehnala. Ale čo si mala pomyslieť keď to tu naozaj vyzeralo ako z nejakého dokumentu? Jej slová stále platili pre ostatných "mníchov," ale aspoň Strange sa zdal trocha... k svetu. Ak ju našiel v New Yorku, znamenalo to že tam zrejme niekde býva. A ktorý Newyorčan si neobjednal pizzu minimálne raz za týždeň? Mala dojem že si z nej Strange teraz uťahuje, ale ten portál ju stále prekvapil. Využívali mágiu, niečo čo by sa malo brať vážne, na takéto somariny? Istým spôsobom to bolo úžasné - cestovať po celom svete v priebehu sekúnd, objaviť sa kdekoľvek si prajete - lákavá myšlienka. Keď sa Strange vrátil, pizza jej príjemne zavoňala a Cate si uvedomila, že celkom vyhladla.
"V pohode. Môžem si zobrať kúsok?" Pozrela na Doktora spýtavým pohľadom, ale v skutočnosti na jeho odpoveď nečakala a pre kus pizze sa hneď načiahla.
Návrat nahoru Goto down
Red
Admin
Red


Poèet pøíspìvkù : 53
Join date : 10. 01. 19

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptySun Feb 17, 2019 10:12 am

Cate > "Ale jistě," posunul krabici s pizzou blíž ke Catherine, která do toho hrábla ještě předtím. Nechtěl ale vypadat jako kokot na rozdíl od ní."Máte ráda pizzu? Nevypadáte jako někdo, kdo má rád pizzu. Spíš jako někdo, kdo navštěvuje jen nudné luxusní restaurace." Doktor se očního kontaktu zřejmě nebál, protože si do pusy rval pizzu a u toho Catherine sledoval upřeným pohledem.
"Co tedy vlastně umíte?" zeptal se.
Návrat nahoru Goto down
https://mcurpg.forumczech.com
Horox
Admin
Horox


Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 11. 01. 19
Age : 31

Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří EmptySun Feb 17, 2019 6:52 pm

Catherine

Jeho poznámka s pizzou ju trocha zaskočila a urazila, ale rýchlo si uvedomila, že hovorí pravdu. Začala mať dojem, že tento muž ju sleduje už nejaký čas. Aspoň pár posledných mesiacov, možno týždňov. Odkiaľ by inak vedel o luxusných reštauráciách, do ktorých pomerne často chodila? Určite na to neprišiel len z jej vzhľadu samotného. Alebo že by predsa len bol tak dobrý? Usúdil to z jej audiny? Pravda, málokto si také fáro mohol dovoliť - väčšinou len tí lepší. No ako jedla kus pizze, tá chuť jej pripomenula prečo mala s týmto jedlom... zvláštny vzťah. Pizze sa do toho incidentu dotkla len málokedy, ale keď trávila mesiace zavretá vo svojej izbe, ležiac na posteli, v obrovskom utrpení, nejedla celé dni nič iné. Logicky by ju teda mala nenávidieť, no to utrpenie vyvrcholilo v tieto schopnosti. Nie natoľko zlý výsledok. Stálo to za to.
"Ak sa ma snažíte uraziť, zbytočná snaha." Uškrnula sa na doktora. No potom zmenil tému a prinútil Cate zamyslieť sa.
"Hrať sa s realitou. Možno pokriviť, možno pozmeniť. Myslím, že podstata spočíva v priestore. Čítala som zopár kníh, no nenašla som v nich nič užitočné." Pokúsila sa o chabé vysvetlenie. On sám však videl čo dokáže. Preto ju zastavil, nie? "Ale vy ste predsa "odborník." Obrátila otázku na doktora.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Chrám a nádvoří Empty
PříspěvekPředmět: Re: Chrám a nádvoří   Chrám a nádvoří Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Chrám a nádvoří
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Informace :: Koš :: Kamar-Taj-
Přejdi na: